Nákupní košíkje prázdný

Ozdobné svíčky ručně vyřezávané

Zaměřujeme se především na výrobu ručně tvarovaných svíček, které vynikají svým jedinečným vzhledem. Modelujeme tyto s velkou pečlivostí a s láskou ke každé z nich. Každá takto vyrobená svíčka představuje originál ruční výroby. Dalším ze způsobů výroby svíček je vyřezávání. Ozdobné svíčky ručně vyřezávané jsou originální interiérovou dekorací, protože při jejich hoření vzniká tzv. lampionový efekt. Mezi naše nejprodávanější produkty patří svíčky RadkaMartina a Lída.

 

Jak vznikají svíčky ručně vyřezávané?

Střed ozdobné svíčky ručně vyřezávané je odlitý z průhledného vosku. Poté se svíčka namáčí do několika i desítek vrstev barevného vosku. Poté se ze svíčky, když je ještě teplá, vyřezávají nádherné tvary, kterými je svíčka zdobená. Díky tomuto specifickému postupu výroby je každá jednotlivá svíčka originálním dílem. 

‌‌Co je to lampionový efekt vyřezávané svíčky?

Lampionový efekt vzniká při odhořívání vyřezávané svíčky. Při tomto hoření je světlo od plamene svíčky odváděno díky čirému vosku do celé plochy ručně vyřezávané svíčky. Díky tomu svítí nařezané plochy po celém obvodu svíčky a vzniká tak překrásná hra světel a stínů, při kterém plameny prosvítají jednotlivými řezy.

 

Ručně tvarované parafínové svíčky

Ručně řezané svíčky na prodej nemáme. Technika, kterou používáme při výrobě našich svíček je trochu odlišná. Svíčky vyrábíme také ručně z parafínového vosku, ale vyrábíme svíčky, které se ručně tvarují. Střed svíček je odlitý z tvrdého bílého parafínu a vnější část je tvořena z parafínu plastického, aby se lépe tvarovaly. Do svíček jsou využité speciální kulaté knoty, které se ve svíčkách neutápí.

Andělské svíčky atypické  od 355 Kč
Dárkové svíčky s výročím   od 415 Kč
Originální svatební svíčky  od 393 Kč
Srdce SE3  od 378 Kč
Vlnovka VL2 - dárkové  od 267 Kč

 

 Líbí se Vám naše svíčky? Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás

Moravec Letohrad s.r.o.
F.V. Heka 812
561 51 Letohrad

+420 777 711 814

moravcova@moravec-letohrad.cz