Nákupní košíkje prázdný

Vonné a plovoucí svíčky

Vonné svíčky jsou v dnešní době velmi moderní a oblíbené. Vonné svíčky dokáží v místnosti navodit příjemnou atmosféru s vůní podle Vašeho výběru. Například vonné vánoční svíčky mohou dodat interiéru příjemnou vůni skořice. Může ale být vůně z vonných svíček škodlivá?
Proto, abychom zjistili, zda jsou vonné svíčky škodlivé, musíme se podívat pod pokličku jejich složení.

Škodlivost vonných svíček na naše zdraví

Ne každá vůně, která je použita ve vonných svíčkách je zdraví prospěšná a někdy může být i škodlivá. Při spalování vonných svíček může docházet k uvolňování škodlivých, rakovinotvorných látek do prostoru. Nebezpečné mohou být také pro astmatiky.

Skryté hrozby vonných svíček

  • benzen,
  • formaldehyd,
  • toluen
  • a další alergeny nebo dráždivé látky.

Pokud nám však výrobce nechce tuto informaci poskytnout, nemusí být striktně na výrobku uvedena. Některé luxusní vonné svíčky tyto škodlivé látky obsahovat nemusí, vždy je ale důležité se podívat z čeho je vonná svíčka vyrobena.

Plovoucí svíčky

Plovoucí svíčky jsou dalším typem v kategorii svíček. Plovoucí svíčky plující v misce s vodou nebo pískem mohou krásně doladit atmosféru domova.

Zdravé svíčky pouze z kvalitního parafínu

Vzhledem k diskutabilnímu názoru na vonné svíčky, tento druh svíček nevyrábíme. Specializujeme se na výrobu svíček z čistého, kvalitního parafínu, který nemá na naše zdraví škodlivé účinky. Na jejich výrobu používáme speciální kulaté knoty, které se ve vosku neutápějí.

Chcete mít kvalitní parafínové svíčky? Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás

Moravec Letohrad s.r.o.
F.V. Heka 812
561 51 Letohrad

+420 777 711 814

moravcova@moravec-letohrad.cz